Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Tuesday 12 December 2017
FAI Futsal Cup 2018
Dublin City Futsal71Bohemian AFCAbbotstown Indoor20:30
St Itas Futsal (Seniors)910Puskas Hagi Futsal20:00
Monday 11 December 2017
FCG Div 2 Sat: 2017/18
St Marks Ath FC22KC UnitedChanel Leisure Centre20:00Reid John
Sunday 10 December 2017
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
Kilmore Celtic FC12St Malachys AFCOscar Traynor Road 611:00Brennan Luke
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
OLV FC10Grange WoodbineMarkieviecz Pk11:00Bartley Frank
Woodfarm FC14Donnycarney FCLeixlip15:00Nolan Philip
RPD Cup 2017/18
Ballyogan Celtic14Sheriff YCBallyogan Pk11:00Kelly Wayne
LFA Junior Shield: 2017/18
Chanel SSC65Swords CelticAUL Complex11:00Castillo Antonio
Loughshinny FC32Wexford BohsLoughshinny Pk13:00Lawless Brian
Saturday 9 December 2017
First Ireland Sen Sat: 2017/18
Ballyogan Celtic11Hardwicke FCBallyogan Pk14:00Stephens Sean
Toplion Div 1 Sat: 2017/18
Dublin Celtic FC41Dingle UnitedIT Blanchardstown14:00Nolan Philip
Valley Park United32Clontarf FCPlunket Ave Finglas14:00O'Connor Anthony
St Pauls Artane43Baldoyle UnitedMcAuley Park 214:00Thornton John
FCG Div 2 Sat: 2017/18
Oliver Bond FC44Broombridge FCGrangegorman (grass)12:00Allen Paul
Shanganagh Cliffs02Whitehall CelShanganagh Cliffs14:00Dorin-Urcan Emil
Raheny United23Howth CelticSt Anne's Park14:00Byrne Robert
Griffith Rovers71East Wall Roversjohnstone park no 514:00Williams Paul
AUL Division 3 Saturday: 2017/18
Aungier Celtic23Ely WoodlawnGrangegorman A/W13:30Cunningham Larry
Clontarf FC31Hot Press MGBSt Annes(Woodside)14:00Caulfield Kevin
Mulhuddart FC03St Columbans SYCMick Walsh Pk14:00Smith Jim
AUL Division 3A Saturday: 2017/18
Willows FC62Griffeen Celtic FCPoppintree Park 412:30Domican Stephen
Balrothery FC30Oliver Bond FCBalrothery Pk14:00Beasley Christy
Rivervalley Rangers30Celtic ParkRidgewood Swords14:00Lawless Brian Jn
AUL Paddy Cole Cup 2017/18
Buttercrust Utd30St Pats/PhoenixPoppintree Park 414:00Kenny Patrick
Columbas Rovers02Sandyhill/Shangan FCAUL Complex14:00Kelly Wayne
FAI Umbro Junior Cup: 2017/18
Railway Union13Ferrybank AFCPark Ave.14:00Kelly Ian
LFA Junior Cup: 2017/18
Clontarf FC25East Wall BessboroughTBA14:00
Blackrock College FC23Balscadden FCTBA
LFA Junior Shield: 2017/18
Carriglea FC21York RdMonkstown Ave14:00Castillo Antonio
Walkinstown Utd12Kingswood Castle14:00
Friday 8 December 2017
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
Villa Celtic22Stamullen FCChanel Leisure Centre19:30Thornton John
RPD Cup 2017/18
Rivervalley Rangers10McKelvey CelticAUL Complex19:30O'Hanlon Joseph
East Wall Rovers30St Brendans UnitedRichmond Rd19:30Houlihan Mark
Wednesday 6 December 2017
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Lusk United14Chanel SSCRathmore Road Lusk19:45Lawless Brian
Monday 4 December 2017
AUL Paddy Cole Cup 2017/18
Dingle United13Ballyogan CelticAUL All weather19:30Suteu Alin
FAI Futsal Cup 2018
Blue Magic Futsal52St Itas Futsal (Seniors)Gormanston Pk20:30
Sunday 3 December 2017
Striker Premier A: 2017/18
Donnycarney FC10Raheny UnitedHadden Park11:00O'Hanlon Joseph
Lawless Brian Jn
Cunningham Larry
Baldoyle United24Sheriff YCBrookstone Road11:00Thornton John
Kelly Ian
Reid John
First Ireland Premier B: 2017/18
Real Transilvania20Rivervalley RangersAUL Complex12:00Beasley Christy
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
Balscadden FC60Ballyogan CelticRingcommon Sports Centre11:00Shelley Paul
Woodlawn/Sportslink50Chanel SSCSportslink11:00Castillo Antonio
St Malachys AFC43Villa CelticEdenmore Crescent11:00Ruggier Fred
Dublin Celtic FC14Kilmore Celtic FCIT Blanchardstown11:00O'Connor Anthony
Blackrock College FC20Stamullen FCRockfield Pk11:00Kelly Wayne
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Loughshinny FC02Dingle UnitedLoughshinny Pk11:00TBA
Coolock Ath55Chanel SSCBelcamp Pk11:00Barbagallo Francesco
Raheny United15Cabra CelticSt Anne's Park11:00O'Connor Brian
Donnycarney FC61Portrane Ath FCNo.17 St Anne's Park11:00Stephens Sean
Carriglea FC03Mountview CFCMonkstown Ave12:15Lawless Brian
Railway Union51OLV FCPark Ave.14:00Allen Paul
AUL Frank Roe Cup 2017/18
Clontarf FC65Grange WoodbineSt Annes(Woodside)11:00Durran Alex
FAI Umbro Junior Cup: 2017/18
Dingle United25Coonagh/FCGrangegorman A/W14:30Murphy Terry
McGuirk Liam
Suteu Alin
Saturday 2 December 2017
First Ireland Premier B: 2017/18
Sheriff YC21St Michaels FCChanel Leisure Centre18:30Kelly Wayne
First Ireland Sen Sat: 2017/18
Hardwicke FC51Kilmore Celtic FCRichmond Rd14:00Byrne Robert
Railway Union40Columbas RoversPark Ave.14:00Moore Aidan
Buttercrust Utd62Balscadden FCPoppintree Park 414:00McCabe Patrick
Toplion Div 1 Sat: 2017/18
St Pats/Phoenix41Dublin Celtic FCjohnstone park no 512:00Kelly Ian
St Itas AFC13St Pauls ArtaneSt Ita's Hospital Portrane14:00Kenny Patrick
Baldoyle United52Donnycarney FCBrookstone Road14:00Beasley Christy
Valley Park United21Brookfield CelticPlunket Ave Finglas14:00Watson John
FCG Div 2 Sat: 2017/18
Whitehall Cel11Elm Mount FCWhitehall Sports Grounds14:00Castillo Antonio
Raheny United33Griffith RoversSt Anne's Park14:00O'Connor Brian
Howth Celtic22St Marks Ath FCCeltic Park Sutton14:00Cunningham Larry
East Wall Rovers03KC UnitedSt Anne's Park14:00Nolan Philip
AUL Division 3 Saturday: 2017/18
St Brendans United02Hot Press MGBMcAuley Park 214:00Stephens Sean
Clontarf FC34Kingswood CastleSt Annes(Woodside)14:00Bartley Frank
AUL Division 3A Saturday: 2017/18
Balrothery FC14Rivermount FCBalrothery Pk14:00Barbagallo Francesco
AUL Frank Roe Cup 2017/18
Aungier Celtic42Belclare CelticWalkinstown Park14:00Allen Paul
Rivervalley Rangers04Celtic Park 3 SatRidgewood Swords14:00Ruggier Fred
FAI Umbro Junior Cup: 2017/18
Sandyhill/Shangan FC12Capry rvsCoultry ParkKelly Wayne
Oliver Bond FC30Avenue FCGrangegorman (grass)14:00Houlihan Mark
Friday 1 December 2017
First Ireland Premier B: 2017/18
East Wall Rovers40Kippure FCRichmond Rd19:00Houlihan Mark
McKelvey Celtic11Ely WoodlawnSt Margarets Road19:30McGuirk Liam
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
Chanel SSC30East Wall BessboroughAUL Complex
Villa Celtic30East Wall BessboroughChanel Leisure Centre
East Wall Bessborough03St Malachys AFC
Woodlawn/Sportslink30East Wall BessboroughSportslink
Stamullen FC30East Wall BessboroughGormanston Pk
St Brendans United30East Wall BessboroughMcAuley Park 2
East Wall Bessborough03Woodlawn/SportslinkClontarf Road All Weather
East Wall Bessborough03Villa CelticClontarf Road All Weather
Kilmount Boys30East Wall BessboroughMt Olive Road
East Wall Bessborough03SCV FCClontarf Road All Weather
East Wall Bessborough03St Brendans UnitedClontarf Road All Weather
East Wall Bessborough03Kilmore Celtic FCRichmond Rd
East Wall Bessborough03Dublin Celtic FCRichmond Rd
East Wall Bessborough03Chanel SSCClontarf Road All Weather
East Wall Bessborough03Blackrock College FCClontarf Road All Weather
East Wall Bessborough03Balscadden FCClontarf Road All Weather
East Wall Bessborough03Stamullen FCClontarf Road All Weather
AUL Division 3A Saturday: 2017/18
Raheny United15Carriglea FCRaheny A/W20:00Domican Stephen
RPD Cup 2017/18
Real Transilvania20East Wall BessboroughAUL Complex
FAI Umbro Junior Cup: 2017/18
Usher Celtic54St Pauls ArtaneGrangegorman A/W19:30Conroy Adam
Lawless Brian Jn
Stephens Sean
Total : 93