Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Tuesday 25 September 2018
AUL Futsal 1St Div: 2018/19
Clontarf VikingsDublin City FutsalAbbotstown Indoor20:10
St Itas Futsal (Reserves)FC Transylvania FutsalAbbotstown Indoor21:00
Wednesday 26 September 2018
AUL Futsal Premier League: 2018/19
Monread FCBlue Magic FutsalAbbotstown Indoor19:20
Puskas Hagi FutsalDublin City FutsalAbbotstown Indoor20:50
Friday 28 September 2018
FCG Div 2 Sat: 2018/19
KC UnitedDingle UnitedIT Blanchardstown19:30Moore Aidan
FAI Umbro Junior Cup: 2018/19
Usher CelticSt Malachys AFCGrangegorman A/W19:30Byrne Eamon
FC HibernianFC TransylvaniaAUL Complex19:00(P)Byrne Eamon
Saturday 29 September 2018
First Ireland Sen Sat: 2018/19
Buttercrust UtdHardwicke FCPoppintree Park 414:30Byrne Robert
Toplion Div 1 Sat: 2018/19
St Pauls ArtaneFC HibernianMcAuley Park 214:00Shelley Paul
Howth CelticBaldoyle UtdCeltic Park Sutton14:00Cunningham Larry
Kilmore Celtic FCUsher CelticOscar Traynor Road 614:30Reid John
FCG Div 2 Sat: 2018/19
Whitehall CelBeechhill UtdWhitehall Sports Grounds14:00Castillo Antonio
AUL Division 3A Saturday: 2018/19
St Vincents DeafCeltic ParkDeaf Village Ireland12:00Watson John
Phoenix AFCShaganagh CliffsMartin Savage Pk14:00Kenny Patrick
FAI Umbro Junior Cup: 2018/19
Oliver Bond FCSt ItasGrangegorman (grass)14:00Suteu Alin
St Marks Ath FCDrumcondra FCSportslink14:00Greene Wayne
Valley Park UnitedCoolock Village FCPlunket Ave Finglas14:00Moore Aidan
Rivermount FCBooth Road Cel14:00(P)Kenny Patrick
East Wall BessboroughSWSC FCClontarf Road All Weather14:00Beasley Christy
Kilbarrack UnitedBalscadden FC
Dunboyne FCRailway Union
Lakeview SwansKingswood Castle
Harding IF FCSt Pats/Phoenix
St James GateSheriff YC (sat)
MP FCSt Columbans SYC
Arklow Town FCRaheny United
Swords CelticEly Woodlawn
Glebe NorthFC Hibernian
Leinster Junior Shield 2018/19
St Brendans UnitedBridge UnitedMcAuley Park 115:00Barbagallo Francesco
Ely WoodlawnPhoenix FCSportslink14:30Domican Stephen
Hot Press MGBSt MaelruansGrangegorman A/W14:30Smith Jim
Balrothery FCRatoath HarpsBalrothery Pk14:30O'Connor Anthony
Rivermount FCRivermeade FCTolka Valley Pk14:00O'Connor Brian
Mourne Celtic FCKilbarrack UnitedMourne View14:00Ruggier Fred
Raheny UnitedBeech Park FCSt Anne's Park14:00McCabe Patrick
Iveagh CelticClontarf FC-214:30
Broadford RoversAungier Celtic14:30
Rivervalley RangersGrange Woodbine-214:00
York RoadCarriglea FC12:30
Sunday 30 September 2018
Superior Racking Div 1 Sun: 2018/19
Valley Park UnitedSt Pats/PhoenixPlunket Ave Finglas11:00Lawless Brian
AUL Division 3 Sunday: 2018/19
Kinsealy UnitedLusk UnitedKettles Pk11:00Allen Paul
OLV FCPortrane Ath FCMarkieviecz Pk11:00Greene Wayne
Clontarf FCRaheny UnitedSt Annes(Woodside)13:00Cunningham Larry
FAI Umbro Junior Cup: 2018/19
Woodlawn/SportslinkReal TransilvaniaSportslink11:00Houlihan Mark
Clontarf FCCastleknock CelticAUL Complex11:00McGuirk Liam
Chanel SSCBelurganAUL Complex11:00O'Hanlon Joseph
Fairview AthDAA FCAUL Complex11:00Stephens Sean
St Brendans UnitedSt Michaels FCMcAuley Park 211:00Byrne Eamon
Balscadden FCDublin Celtic FCRingcommon Sports Centre11:00Byrne Robert
Ashbourne UnitedKilmore Celtic FC
EdenderryBaldoyle Utd
Garda FCSt Pauls Artane
Drogheda Town FCDarndale FC
Leinster Junior Shield 2018/19
Cabra CelticWayside CelticJohn Paul Park11:00Beasley Christy
Enniscorthy TownGrange Woodbine14:00
Clonemore UnitedStamullen FC14:00(P)
Courtown HibsSkryne Tara13:00
Roberscon UnitedSt Itas AFC14:00
Maryborough FCDingle United14:00
Raheen FCFinglas Rovers14:00
Monday 1 October 2018
AUL Futsal Premier League: 2018/19
St Itas Futsal (Seniors)Puskas Hagi FutsalAbbotstown Indoor19:20
Transylvania FCMonread FCAbbotstown Indoor20:50
Tuesday 2 October 2018
AUL Futsal 1St Div: 2018/19
Dublin City FutsalBlue Magic (2nd)Abbotstown Indoor20:10
FutSamba NaasBohemian AFCAbbotstown Indoor21:00
Wednesday 3 October 2018
AUL Futsal Premier League: 2018/19
Clontarf VikingsDublin City FutsalAbbotstown Indoor19:20
Saints and ScholarsBlue Magic FutsalAbbotstown Indoor20:50
Friday 5 October 2018
PADDY COLE CUP 2018/19
Hardwicke FCHowth CelticRichmond Rd19:00
AUL Division 3 Sunday: 2018/19
Raheny UnitedStamullen FCSt Anne's Park20:00
Toplion Div 1 Sat: 2018/19
FC HibernianKilmore Celtic FCAUL Complex20:00Domican Stephen
Leinster Junior Cup 2018/19
Usher CelticRivervalley RangersGrangegorman A/W19:30
Leinster Junior Shield 2018/19
Lusk UnitedBJD CelticRathmore Road Lusk19:45Castillo Antonio
Total : 71